ارائه خدمات در منزل موثر در تثبیت جایگاه پرستاری

[ad_1]

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بم با بیان این‌که ارائه خدمات در منزل موثر در جهت تثبیت جایگاه پرستاری گفت: ارائه خدمات پرستاری در منزل نباید به‌نحوی اجرا شود تا به نفع جامعه پرستاری باشد.

«جهانپور» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نظام پرستاری تهران اظهار کرد: ارائه خدمات پرستاری در منزل طرح خوبی است به‌شرط آن‌که مسئولیت این مراکز هم به پرستاران سپرده شود نه آن‌که مسئولیت فنی آن برعهده پزشکان باشد.

وی با تأکید بر ضرورت فراهم شدن امکان فعالیت سایر رشته‌های علوم پزشکی نظیر بیهوشی، اتاق عمل و … در این مراکز افزود: باید به حرفه پرستاری بیش از این بها داده شود.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بم با بیان این‌که خدمات پرستاری نباید به خدمات مشاوره‌ای محدود شود، تصریح کرد: نظارت بر حسن اجرای دفاتر خدمات پرستاری در منزل باید با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پرستاری انجام شود.

جهان‌پور با تأکید بر ضرورت تشکیل کار گروهی متشکل از دفتر پرستاری، اداره نظارت بر درمان معاونت درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی و نظام پرستاری برای نظارت بر حسن اجرای دفاتر خدمات پرستاری در منزل، افزود: برای اعضای این کار گروه که در دانشگاه تشکیل شده است باید از سوی رئیس دانشگاه ابلاغ زده شود.

وی یادآور شد: مناسب آن است که یک نفر هم از بسیج جامعه پزشکی به‌عنوان ناظر حضور داشته باشد.

انتهای پیام

http://www.inot.ir/?p=359810

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *