استخدام، تنها راه جبران کمبود پرستار در بیمارستان

[ad_1]

یکی از پرستاران بیمارستان گنجعلیان دزفول با بیان اینکه استخدام، تنها راه برای جبران کمبود پرستار در بیمارستان هاست، گفت: بنده از ابتدا با تربیت بیمارستانی پرستار مخالف بودم.

«سعید نصارزاده» در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری نظام پرستاری تهران با بیان اینکه هم اکنون وضعیت پرستاران در بیمارستان وضعیت پیچیده ای شده است، اظهار کرد: هم اکنون از شیوه های مختلفی چون استخدام از طریق پیمانکاری خصوصی به کارگیری ۸۵ روزه بجای پرستاران در مرخصی زایمان دانشجو و استخدام پیمانی و رسمی برای تامین نیروی مورد نیاز به کادر پرستاری استفاده میشود.

وی با اشاره به وجود پرستار بیکار و نبود استخدام افزود: هم اکنون در دزفول بخشهای پردرآمد نظیر آنژیوگرافی و جراحی قلب به بخش خصوصی واگذار میشود که این موضوع سبب افت کارانه پرستاران شده است.

این پرستار بیمارستان گنجعلیان دزفول با اعتقاد به اینکه تربیت بیمارستانی پرستار به معنای زیر سئوال بردن دانشگاه و دانشگاهی شدن پرستار است در ادامه این پرسش را طرح کرد که آیا این طرح در جایی انجام شده است؟

نصارزاده با بیان اینکه با اجرای پایلوت این طرح به سمت اجرایی شدن پیش می رود، یادآور شد: با اجرای این شیوه از تربیت وجه پرستاری از دانشگاهی بودن خارج و وجه دیگری می گیرد.

انتهای پیام

http://www.inot.ir/?p=359870

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *