رضایت‌ بیشتر بیمار و پرستار در «تحویل شیفت پرستاری بر بالین با مشارکت بیمار»

[ad_1]

نتایایج پژوهش پرستاری در کشور نشان داد که : تحویل شیفت در بالین با مشارکت بیمار باعث افزایش رضایت بیماران و پرستاران می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، در این مطالعه کار آزمایی بالینی نیمه تجربی دو گروه کنترل و مداخله، ۹۰ بیمار، ۱۲ پرستار شاغل در بخش مراقبت ویژه قلب بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) کردکوی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی گلستان به روش نمونه‌گیری در دسترس برای بیماران و پرستاران در سال ۱۳۹۴ انتخاب شدند. میزان رضایت بیمار و پرستار قبل و بعد از اجرای تحویل شیفت با مشارکت بیمار، با پرسشنامه محقق ساخته رضایت بیمار و پرستار روا و پایا جمع‌آوری شد.

فرآیند تحویل شیفت در پرستاری یک وسیله قوی در انتقال اطلاعات بیماران و برنامه مراقبتی آن‌هاست که اختلال در این روند می‌تواند زمینه‌ساز خطا، ارتباطات نامناسب در محیط کار شود.

گزارش تحویل شیفت به‌صورت مختلف در بخش‌ها انجام شود. تحویل شیفتی در بالین با مشارکت بیمار به پرستار اجازه می‌دهد که بیمار را ببیند و پرسش‌هایی را از بیمار و پرستار پیشین بپرسد و در مورد پرسش‌ها بازخورد فوری دریافت کند. این مطالعه باهدف تعیین تأثیر تحویل شیفت پرستاری با مشارکت بیمار بر رضایت بیمار و پرستار از مشارکت انجام شد.

انتهای پیام

http://www.inot.ir/?p=359936

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *