رعایت حقوق یکدیگر مهم‌ترین ویژگی اخلاقی جامعه

[ad_1]

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور از ویژگی‌های جامعه اخلاقی را شناختن حق و حقوق خود و احترام گذاشتن به حقوق دیگران دانست و گفت: اگر چنین شود پس از یک دهه فعالیت به‌درستی حقوق یکدیگر را می‌شناسیم و به حقوق یکدیگر احترام می‌گذاریم.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، «علی‌محمد آدابی» در مراسم همایش بزرگ نقد و بررسی تربیت پرستار بیمارستانی با بیان این‌که مافیای بخش خصوصی به‌دنبال نیروی ارزان‌قیمت هستند که با خوی طاغوتی توقع استثمار دیگران را دارند، اظهار کرد: این افراد می‌خواهند حاصل کار دیگران را به‌نفع خود مصادره کنند.

وی تربیت پرستار بیمارستانی را نوعی برده‌داری نوین دانست و گفت: پیش از نشست کارگروه توسعه علوم پرستاری اصفهان مقرر شده بود ظرفیت پذیرش دانشجو با حق انتخاب بیمارستان‌ها به ۴ برابر افزایش یابد اما در نشست اصفهان با حضور سازمان نظام پرستاری کشور و روسای دانشکده‌های پرستاری سراسر کشور این آیین‌نامه تغییر و بهتر از قبل شد.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور با بیان این‌که سازمان نظام پرستاری کشور درباره استانداردهای فضای آموزشی دانشجویان پرستاری نظراتی داشت، افزود: سازمان نظام پرستاری کشور در جلسه اصلاح آیین‌نامه با حق وتو حضور داشت.

آدابی با بیان این‌که ۲۰ درصد نقش‌آفرینی پرستاران در بیمارستان است، یادآور شد: اما مراکز بهداشتی درمانی، منازل، کارخانجات و مراکز نگهداری سالمندان و … از دیگر اماکن برای فعالیت پرستاران است.

وی با بیان این‌که آنچه توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شده متفاوت از آیین‌نامه مصوب نشست اصفهان است، افزود: این ابلاغیه به معنای دور زدن آیین‌نامه است و بیمارستان‌ها بدون در نظر گرفتن این آیین‌نامه نسبت به پذیرش دانشجو اقدام می‌کنند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور با بیان این‌که ایستادگی و اعتراض مدنی جزو حقوق شهروندی است، تصریح کرد: ۴۰ شیوه اعتراض از سکوت در محل کار، بستن روبان و … از آن جمله است. اما در عین حال باید اعتراض را اعلام کرد.

آدابی تعادل را شرط هم‌زیستی مسالمت‌آمیز در جوامع مدنی و بشری دانست و گفت: انسان موجودی اجتماعی است و نیازمند سرویس و دریافت خدمت است.

وی با بیان این‌که میزان دریافتی مشاغل حساسی چون خلبانی بیش از سایر مشاغل است، افزود: این تعادل تا ۳۰ سال پیش در نظام سلامت کشور وجود داشت و از آن زمان انحراف میان قشر پزشک و غیر پزشک ایجاد شد و این در حالی است که بخش دشوار و طولانی و مراقبت درمان برعهده پرستار و از این‌رو عایدی متناسب با خدمت خود را انتظار دارد.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور با اعتقاد به‌این‌که تفاوت درآمد به تفاوت در نگاه منجر شد، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون پرستاران با میزان کار زیاد انتظار درآمد بیشتری دارند.

انتهای پیام

http://www.inot.ir/?p=359914

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *