ماهیت نامشخص طرح تربیت بیمارستانی پرستار

[ad_1]

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری خرم آباد با بیان اینکه هنوز ماهیت طرح تربیت بیمارستانی پرستار نامشخص است، گفت: تاکنون درباره شیوه اجرای طرح تربیت بیمارستانی پرستار و تفاوت ها و شباهت های آن با مصوبه کار گروه توسعه علوم پرستاری در اصفهان صحبتی نشده است.

«مرتضی علوی پور» در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری نظام پرستاری تهران با بیان اینکه هنوز اطلاعاتی درباره طرح تربیت بیمارستانی پرستار وجود ندارد، اظهار کرد: هنوز مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی خرم آباد هم در این باره اطلاعاتی ندارد.

وی ادامه داد: به عنوان صحبت صنفی و منطقی عرض می کنم تا زمانی که دانشگاه های آزاد و ملی وجود دارد تربیت بیمارستانی پرستار ضربه به پرستار آکادمیک است و اجرای این طرح تهدیدی برای حرفه پرستاری و سلامت جامعه است.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری خرم آباد خاطرنشان کرد: در ارتباط با مشاغل آکادمیک دانشجویان در طی آموزش علاوه بر فراگیری حرفه رفتارهای آن حرفه را هم می آموزند در حالی در تربیت بیمارستانی پرستار در بیمارستانهای خصوصی پرستار با ساختار آن بیمارستان آموزش می بیند.

علوی پور با بیان اینکه طرح تربیت بیمارستانی پرستار پر از اشکال است، تصریح کرد: این طرح تنها برای حفظ و تأمین منافع گروه خاصی که تأثیرگذار و تصمیم گیر هستند اجرا می شود و این طرح برای مسایل شخصی افراد است.

وی با بیان اینکه هم اکنون قوانین و آیین نامه هایی صادر می شود که قابلیت اجرایی ندارند، گفت: چه بسا این قوانین و آیین نامه ها نه تنها قابلیت اجرایی ندارند حتی اثرات زیانباری هم دارند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری خرم آباد با تأکید بر ضرورت انجام کار کارشناسی برای اجرای این طرح افزود: طرح تربیت بیمارستانی پرستار نظیر کمک پرستاری پر از ایراد است.

علوی پور ادامه داد: ما مجوز داریم فقط دانشجویان در بیمارستانهای آموزشی بر بالین بیمار حاضر شوند در حالی که در بیمارستانهای خصوصی پزشکان و پرستاران طرحی خدمات ارائه می دهند بنابراین تربیت بیمارستانی پرستار در بیمارستانهای خصوصی در هاله ای از ابهام است.

وی با بیان اینکه معاونت پرستاری تاکنون ضربه هایی بر پیکره پرستاری وارد کرده است، یادآور شد: به نظر می رسد این آخرین اقدامات دولت یازدهم است، یادآور شد: به نظر می رسد در آینده این ضربه ها همچنان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

http://www.inot.ir/?p=359848

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *