پرداخت مابه‌التفاوت افزایش «حقوق» فروردین در ۳۰ تیرماه

[ad_1]

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از پرداخت مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین ماه مستمری‌بگیران در ۳۰ تیرماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، «تقی نوربخش» در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته تامین اجتماعی ترتیب به مصوبات مجلس درباره تامین اجتماعی در برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: مصوب شد که هیچ تعهدی بدون درنظرگرفتن منابع اعتباری لازم برای تامین اجتماعی ایجاد نشود. همچنین پرداخت ۵هزار میلیارد تومان بدهی دولت در بودجه سال ۹۶ مصوب شد که در حال تدوین آیین نامه مربوط در سازمان برنامه هستیم تا بتدریج مطالبات دولت به ما تسویه شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: به تعهدات خود در این مدت به طور کامل عمل کردیم و علیرغم مضیقه‌هایی که وجود داشت مستمری بیمه‌شدگان را افزایش دادیم و کف حقوق به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

نوربخش افزود: تصویب ماده ۹۶ که طبق قانون بر عهده دولت است و معمولاً اردیبهشت و خرداد انجام می‌شود، اما امسال سعی کردیم در اردیبهشت لایحه را از طریق وزارت رفاه به دولت تقدیم کنیم که ابلاغ شد، از این‌رو مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین در ۳۰ تیرماه پرداخت می‌شود.

پیش بینی اعتبار همسان‌سازی حقوق‌ها در برنامه ششم توسعه

اجرای همسان‌سازی در صورت تخصیص اعتبار

وی درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت: معمولاً کسی که بازنشسته می‌شود و حداقلی بگیر نیست نسبت به حداقلی بگیران کمتر مشمول افزایش حقوق می‌شود. افزایش بیشتر حقوق حداقلی بگیران، برای نزدیک شدن حداقل و حداکثر حقوق صورت می گیرد اما باعث می‌شود پس از گذشت زمان این فاصله کم شود و نارضایتی غیر حداقلی بگیران را موجب شود.

وی ادامه داد: هرچندسال یکبار افزایشی برای غیرحداقلی بگیران اعمال می شود. معتقدیم باید عدالت نسبی وجود داشته باشد. افزایش حقوق ها به دو ماده ۱۱۱ و ۹۶ برمی‌گردد.

به گفته نوربخش ماده ۹۶ تأکید دارد که باید متناسب با هزینه‌های زندگی، حقوق سایر سطوح را افزایش دهیم که امسال برای شاغلان ۱۲ درصد بود اما تامین اجتماعی ۱۲.۵ درصد افزایش داد لذا به تعهدات قانونی عمل کردیم. برای برقراری این توازن و همسان‌سازی۶۰۰۰ میلیارد اعتبار نیاز است که در برنامه ششم پیش‌بینی شده و به‌عنوان مطالبه به حق آن را قبول داریم و اگر منابع تامین شود آن را اجرا خواهیم کرد.

انتهای پیام

پرداخت مابه‌التفاوت افزایش «حقوق» فروردین در ۳۰ تیرماه

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *